תאורת חוץ | גינה

תאורת חוץ

 

 

תאורה לגינה, תאורת גינה, תאורת גן, תאורת חוץתאורת חוץ מחזיקה במגוון תפקידים. תאורת חוץ תסייע למצוא את נתיב ההליכה ולהימנע מפנייה מוטעית אל עבר הצמחייה, תחזק את תחושת הביטחון, ואף עשויה להבריח גנבים. תאורת חוץ מאפשרת לנצל את הגינה גם בשעות הערב וכמובן גם מוסיפה הרבה הוד, יופי ועניין ומהווה אלמנט עיצובי בפני עצמו. אי לכך, כל שנותר לעשות זה להבין איזו תאורת חוץ הכי נכונה עבורכם, איזה סוג, באיזה תקציב מבקשים לעמוד ועל אלו דגשים אין להתפשר.

רשימת דגשים שיאירו את נתיב הרכישה

על אלו דגשים באמת חשוב שלא להתפשר? ובכן ראוי לתכנן את תאורת גינה סולארית עוד מלפני שמקימים את הגינון, וזאת על מנת לאפשר למתוח נקודות חשמל למיקומים הנחוצים מבלי לפגוע בעבודת הגינון שכבר הושקעה. כמו כן, יש לבחור בתאורה שמתאימה לעמוד בחוץ, כלומר אינה רגישה למגע מים, אינה עדינה, אינה עשויה להיהרס בעת מגע עם חיה כזו או אחרת, אין בה שקעים שמאפשרים למים להיקוות (עשוי להוביל לבעיית יתושים) והיא אינה מתחממת (על מנת להבטיח בטיחות מלאה). מכאן שאם מבקשים להבטיח כל זאת, פשוט מאוד צריך לוודא שגוף התאורה עומד בכל התקנים.

הפיצו את האור

לצד הדגשים, נעבור לציין מספר טיפים חשובים. כאן נעצור לציין שכל עוד מדובר בתאורת רקע, הרי שעדיף שאלומת האור תפנה כלפי מעלה ולא כלפי מטה, וזאת גם על מנת למנוע סנוור וגם על מנת לאפשר לאלומת האור להתפזר באופן יותר הרמוני, במיוחד כאשר מעל התאורה יש קירוי. כמו כן, אם אתם מתכננים לעשות שימוש בכימיקלים ודשנים, הרי שרצוי מראש להימנע מתאורה בעלת גוף מתכתי, אלא יש להעדיף גופים שעשויים מפליז, פלסטיק או פוליקרבונט.

מחשבה מקיפה

כאשר אדם מן השורה עומד לרכוש תאורת חוץ, הוא עשוי להתלבט בעיקר בנוגע לעיצוב כזה או אחר, ועל כן מומלץ לערב איש מקצוע שיודע לדקלם את מגוון הדגשים שראוי להתחשב בהם, הן בעת רכישת התאורה לגינה והן בשלב הכנת תשתית החשמל, ולו על מנת להכין מראש מפסקים במגוון מוקדים. מכאן שמחשבה מקדימה מהווה נדבך חשוב ועל כן מראש מומלץ להיעזר באדם הבקיא בתחום, כלומר מראש מומלץ לפנות לכתובת מקצועית עם יועץ תאורה לבית ולגינה.

שפה אחידה

אנשים שמחזיקים בגינה עשויים למצוא שיש להם הרבה יותר משניים או שלושה גופי תאורה מעוצבים, ועל כן בין אם מדובר באותו גוף תאורה ובין אם מדובר במגוון סוגים שמיועדים עבור מטרות שונות, מומלץ לוודא שאין ערבוביה של סגנונות, ובס”כ נשמרת שפה אחידה. אין זה אומר שלא ניתן לשחק בין צורות וחומריות, אך יחד עם זאת לוודא שלפחות מוטיב אחד יחזור על עצמו בין כלל הגופים. מוטיב חוזר זה יכול להיות סגנון עיצובי, צורה גיאומטרית, גודל וכדומה. צרכים עזרה? הגיעו לרכוש עם תמונה של הגינה.

לייעוץ תאורה ללא עלות

השאירו פרטים לשיחה עם נציג