עיצוב תאורה

עיצוב תאורה

עיצוב תאורהבמלאכת עיצוב הבית או הדירה, יש לתכנן בנפרד (וביחד) גם את נושא עיצוב תאורה. תכנון נכון של סוג גופי התאורה, עוצמת ההארה, גוון האור והתאמה של גוף תאורה לחלל (בדגש על תאורת חוץ או פנים)- ישרה אווירה נינוחה, מרשימה ושלווה או שמחה, עליזה, ססגונית ומעניינת- הכל תלוי בכם ובסגנון העיצובי שבחרתם לכל הבית או לחלל ספציפי.

עיצוב תאורה- אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון?

הנקודות אותן יש להביא בחשבון בעת עיצוב תאורה לחדר, לדירה, לבית או תאורת חוץ קיר, הינן:

* תאורת שטיפה או תאורת אווירה

תאורת שטיפה בעיקרה פונקציונלית ומטרתה להאיר משטחים או אזורים גדולים. תאורת אווירה, לעומתה, הינה תאורה שמטרתה להקנות אווירה או תחושה מסויימת, ולהבליט מוצג, תמונה, פסל, אזור, קיר שולחן או מנורות מיוחדות לפינת אוכל.

* גוון אור

עליכם להחליט איזה גוון אור יפיץ כל גוף תאורה שתבחרו, באיזה אזור ובאיזו עוצמה. מדובר בגוון אור הנע על הסקלה מהחם ועד הקר, כאשר הגוון הלבן נמצא במרכזו.

* גודל גוף התאורה

לא לכל חדר מתאים שנדליר תלוי וארוך. יש לבחור גוף תאורה בהתאם למגבלות החדר, ולתכנן  כך שימשיך ויעצים את הקו העיצובי של החלל, יאיר אותו בצורה הרמונית ולא יאפיל ויבטל את העיצוב עליו טרחתם. ב-LIGHT IN מגוון רחב של דגמים ומותגים ובוודאי תוכלו למצוא גוף תאורה התואם את שדמיינתם וחלמתם, ואף מעבר לכך.

* מטרת גוף התאורה

יש שיגידו שבחדר מסויים, מטרת גוף התאורה היא לשמש כמוצג, במרכז ולב העניין ולכן רצוי שיהיה מרשים או ססגוני או מתוחכם דיו על מנת להוות מרכז לתשומת לב הבאים והדיירים. אחרים יבקשו תאורה פונקציונלית שמטרתה להאיר נטו, ושגוף התאורה יהיה שקוע או כזה שלא ימשוך תשומת לב מיוחדת.

מספר טעויות נפוצות בעיצוב תאורה

השתדלו להימנע מהטעויות הנפוצות הבאות:

  1. הצבת והתקנת גופי תאורה רבים מדי בחדר אחד כמו גופי תאורה מעוצבים לחדר שינה.
  2. התקנת גופי תאורה שאינם תואמים את הקו העיצובי של החלל בו הם ממוקמים.
  3. רכישה והתקנת גופי תאורה בלי תכנון או מחשבה מוקדמים.
  4. התקנת תאורה לבנה בחדרים אינטימיים כמו סלון וחדר השינה.
  5. וויתור על עמעם (בעיקר בתאורת הלוגן). יש לציין כי גוף תאורה לוגני הניתן לדימור יכול לתפקד בשני אופנים: גם כתאורת שטיפה וגם כתאורת אווירה (במצב מדומר).
  6. התקנת גוף תאורה שאינו בטיחותי- בפרט באזורים רגישים (כמו תאורה לאמבטיה לבית).
לייעוץ תאורה ללא עלות

השאירו פרטים לשיחה עם נציג